nublu, NOËP ja Kristel Aaslaid loosisid välja ühiskontserdi maailmakoristusest osa võtnud koolile

Kolm puhta maailma saadikut – nublu, NOËP ja Kristel Aaslaid – loosisid täna välja ainukordse ühiskontserdi Maailmakoristuspäevast osa võtnud koolile. Loosiõnn naeratas Meremäe koolile.

„Uskumatu, täitsa lõpp!“ on Meremäe kooli direktor Fee Tamm kui puuga pähe saanud. „See oli kõik puht juhuslik, et me maailmakoristusest osa võtsime. Meil on siin külas üks kaasik, mis oli pikka aega üks õnnetu prügimägi ja meil oli plaanis seda nagunii 21. septembril koristada. Meil käisid koristamas lisaks kogu koolile ka väga paljud teised külainimesed vanuses 4 kuni 80 aastat, samuti Narva noored. Lapsed olid koristades pigem asjalikud ja vaimustusid sellest, et leida võimalikult absurdset prügi. See kujunes rohkem selliseks prügiaardejahiks,“ lisas Tamm.

Loosikorvi läksid kõik maailmakoristuspäevast osa võtnud koolid, kust käis koristamas vähemalt kümme protsenti õpilastest, kes saatsid maailmakoristuspäevale foto oma koristuspäeva kõige koledamast pildist ning kes tegi lühikese analüüsi selle kohta, millist prügi leiti, miks see kahjulik on ja mida uut saaks sellest prügist toota. Loosist võttis osa 195 kooli. Kontserdi täpne aeg lepitakse kooli ja muusikute vahel kokku esimesel võimalusel.

Maailmakoristuspäeva ühepäevasest koristusmaratonist 21. septembril võttis osa rekordilised 20 miljonit inimest 180st riigist ja territooriumilt üle ilma, Eestis oli koristajate arv võrreldes möödunud aastaga pea kolmekordne – Eestis koristas väikeprügi vähemalt 28038 inimest, neist 23 800 olid kooli- ja lasteaialapsed. Eestis koguti kokku vähemalt 333 000 liitrit prügi, sealhulgas 2200 liitrit ehk 1,1 miljonit suitsukoni! Enamasti koristasid neid õpilased ja lasteaialapsed. Järgmine Maailmakoristuspäev toimub 19. septembril 2020.

Loosivideot saab vaadata Maailmakoristuspäeva Facebooki lehelt

Lisainfo:
Mart Normet
Maailmakoristuspäev Eestis eestvedaja
mart.normet@ldiw.org
+372 5045835
www.maailmakoristus.ee

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga