Kuidas saab registreerida?

Registreerida saab läbi maailmakoristus.ee kodulehe. Maailmakoristuspäevale saab registreerida nii individuaalselt kui gruppidena, registreerides tuleb kirja panna oma andmed, mitmekesi koristama minnakse ja eeldatav koristamise paik. 

Kas koristama minnes peab ennast registreerima?

Jah, tee seda kindlasti! Kui sõber-sugulane-tuttav ei saa/oska ise registreerida, siis oleks hea ka tema kindlasti koos endaga ära registreerida. Nõnda saab Maailmakoristuspäev osalejate info palju täpsemalt ja lihtsamini kokku koguda.

Kuhu saan koristama minna?

Oluline on koristuspäeval lihtsalt välja tulla ja enda koduradadelt prügi ära koristada. Seda võid sa teha kus iganes, enda koduümbruses, töö juures, jooksu- või matkarajal. Selleks, et töö lõbusamalt laabuks, on kõige parem koristada just sõprade või sarnase mõttelaadiga inimestega. 

Kui sa oled mõne suurema grupi või organisatsiooni esindaja ja ei tea, kuhu tiimiga koristama minna, võta meiega palun ühendust aadressil info@maailmakoristus.ee.

Kuidas on korraldatud prügi äraviimine?

Kohalikud omavalitsused soovitavad kasutada väikeprügi jaoks avalikke prügikonteinereid, nende täitumisel palume panna kotid suletuna prügikonteineri kõrvale. Samuti leiab infot www.kuhuviia.ee kodulehelt.

Millised on koristajate ülesanded?

Koristajate peamiseks ülesandeks on tulla Maailmakoristuspäeval õue ja aidata meie igapäevane elukeskkond veidi puhtamaks kraamida. Oluline on pöörata tähelepanu iseenda ja oma laste/hoolealuste ohutusele, pikemat päeva planeerides tuleks mõelda ka vee ja toidupoolise peale. Lisaks ootame pärast koristust, et üks inimene grupist annaks Maailmakoristuspäevale infot selle kohta, kui palju inimesi osales ning kuidas koristamine üleüldiselt läks.

Millised töövahendid on tagatud Maailmakoristuspäeva poolt? 

Maailmakoristuspäev ei taga kellelegi töövahendeid. Seega, otsi enda kodust üles prügi jaoks sobilikud kasutatud kotid (näiteks on leivakotid selleks ideaalsed) ja mine lihtsalt koristama! Kindlasti tuleks kaasa võtta töö tegemise kaitsevahendid (kindad/kummikud ning maantee ääres koristades ka helkurvest) ja loomulikult vajalik joogivesi(soovitatavalt taaskasutatavas pudelis). Pikemat tööpäeva plaanides mõtle ka suupistete peale, et päeva jooksul ära ei nõrkeks.

Mis saab siis, kui koristamise käigus avastatakse ohtlikud jäätmed, lõhkekeha või inimluustiku? Millised on juhised koristajatele?

Ohtlikud jäätmed kogutakse eraldi, nendega tuleb ettevaatlikult ümber käia. Ja loomulikult – kui leiad lõhkekeha, ei tohi seda ise puutuda! Häirekeskuse telefon on 112. Ohtlikke jäätmeid võivad koristada vaid täiskasvanud!

Mida teha, kui märkan keskkonnareostust või selle ohtu, ebaseaduslikku looduskasutust või muud keskkonna õigusrikkumist?

Sellisel juhul tasub võtta ühendust Keskkonnaameti valvetelefoniga 1313.

Mida ma peaksin tegema koristamise käigus tehtud piltidega?

Jaga neid ka Maailmakoristuspäeva tiimiga. Lasteaiad võiksid oma pildid saata aadressile info@maailmakoristus.ee. Ja loomulikult jaga tehtud pilte ka sotsiaalmeedias teemaviidetega #maailmakoristus2023 #maailmakoristuspäev2023 #minakoristan #worldcleanupday #puhtamaailmasaadikud

Kuidas ma saan anda tagasisidet koristamise kohta?

Kõige lihtsam on seda teha kasutades spetsiaalset ankeeti, mille leiad pärast koristuspäeva maailmakoristuse kodulehelt.

Kuidas jõuab prügi jäätmejaama?

Prügi jõudmisel prügikasti, -konteinerisse või jäätmejaama korraldab iga koristustiim ise.

Millist ressurssi ja vahendeid Maailmakoristuspäeva Eesti meeskonnal praegu vaja on?

Kõige olulisem on tulla koristama! Aga kes ei saa ise mingil põhjusel koristama tulla, ent soovib siiski Maailmakoristuspäeva edukat läbiviimist toetada, saab seda teha ka rahaliselt.

Vajalikud rekvisiidid:

MITTETULUNDUSÜHING PUHTA ILMA KODA
KONTO: EE087700771004680658
SELGITUS: MAAILMAKORISTUSPÄEV EESTIS

Sul on veel küsimusi? Küsi julgelt!

info@maailmakoristus.