Digitaalne koristuspäev

Koos globaalse maailmakoristuspäevaga oleme ellu kutsunud maailma digikoristuspäeva!

Kutsume ka kõiki Eesti inimesi oma telefonidest ja arvutist eemaldama digiprügi. Algatuse eesmärk on oma digitaalelu korrastamine ning mittevajaliku info kustutamine, mis om aja jooksul muutunud digiprügiks.

Sarnaselt keskkonnaga on ka digitaalses maailmas tohutul hulgal prügi, mis hõivab palju ruumi meie nutitelefonides, tahvelarvutites, sülearvutites, arvutites ja serverites jne. Kui kustutame kõik mittevajalikud failid, rakendused, fotod ja videod, ei pikenda me lihtsalt oma vidinate eluiga või vähendame tohutult oma ökoloogilise jalajälje suurust, vaid lisaks sellele tunneme end pärast koristust ka tasakaalukamalt, võtame oma elu üle kontrolli, oleme tõhusamad ning rahulolevamad. Kõlab nagu win-win!

Interneti ja seda toetavate süsteemide süsiniku jalajälg moodustab umbes 3,7 protsenti kogu maailma kasvuhoonegaaside heitkogusest. See on sarnane kogu maailma lennutööstuse poolt toodetud kogusega. Mõnes uuringus on hinnatud, et kümne aasta pärast toodab interneti võrgustik 20 protsenti maailma kasvuhoonegaasidest.

Palun võta paar tundi, et keskenduda digitaalse jalajälje vähendamisele. Pane oma saavutus ehk kustutatud gigabaidid kirja siin lehel: https://digital.worldcleanupday.org/registration

Loe siit, kuidas digiprügiga hakkama saada: https://digitark.ee/nouanded-arvuti-korrastamiseks

Aitäh, Telia Eesti, inspiratsiooni eest. Vaata Telia digikoristuspäeva saavutusi siit: https://koristuspaev.digitark.ee/

#digikoristuspäev
#digitalcleanup
#letsdoitworld
#earthrise