Lasnamäel toimub Maailmakoristuspäeval üleilmne prügikoristusmäng

21. septembril Maailmakoristuspäeval toimub Lasnamäel maailmas edukaks kujunenud prügikoristusmäng Clean Games, mille eesmärk on koguda ja sorteerida prügi.

„Eesti on tuntud suurte prügikoristuskampaaniatega. Maailmas on populaarsust võitmas sarnane algatus – Dmitri Joffe eestvedamisel Venemaalt alguse saanud prügikoristusmäng, mille käigus lisaks koristamisele prügi sorditakse ning millele lisab põnevust ka võistlusmoment,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään.

„Mängus osalejate jaoks pole prügi midagi ebameeldivat, see on hoopis väärtuslik ressurss, mille eest saab teenida punkte ja võita auhindu,“ selgitab Vään ning sõnab, et loodetavasti paneb see inimesi üha enam mõtlema sellele, et prügi ongi ressurss, mida saab kasutada ja taaskasutada. „Usume, et ökomäng motiveerib oma kodukohta puhtana hoidma. Mänguline koostegemine tugevdab kogukonna tunnetust ja paneb rohkem hoidma oma kodu elukeskkonda,“ avaldas Vään lootust.

Lasnamäe linnaosa valis mängu korraldamiseks prügistatud ala Sinimäel, kus võistkonnad koguvad liigiti jäätmeid ja lahendavad lisaülesandeid, näiteks vastavad keskkonnaalastele küsimustele. Mängu alguses antakse kõikidele osalejatele vajaminev varustus, kaardid ning mängureeglid. Punktiseisu jälgitakse spetsiaalselt loodud mobiilirakendusest. Võistluse lõppedes premeeritakse enim punkte kogunud võistkondi ning toimub suur ühine piknik.

Mänguga liitumiseks tuleb mängukeskkonnas registreerida vähemalt kaheliikmeline võistkond. Korraldajad ootavad osalema nii koolilapsi, tudengeid, perekondi kui keskkonnaaktiviste.

2014. aastal Venemaalt alguse saanud võistlusmängus (Чистые игры) on osalenud sellised riigid nagu Nigeeria, India, Vietnam, Hiina, Jaapan, Venezuela, Ukraina, Saksamaa, Hispaania, Serbia, Malawi ja Uganda. Tänaseks on korraldatud 649 mängu 272 linnas, milles on osalenud 47 462 võistlejat.

Lisainfo ja registreerimine aadressil: https://cleangames.ru/events/tallinn

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga