Maailmakoristuspäev paneb südamele: registreeri enda koristamine kindlasti ära!

Juba kolme päeva pärast, 15. septembril toimub maailma suurim kodanikuliikumine Maailmakoristuspäev ning käes on viimane võimalus teha ära kindel otsus ja anda oma panus Eestimaa looduskaunite kohtade risust puhtaks kraamimisse.

Eesti Maailmakoristuspäeva eestvedaja Raimo Matvere sõnul on äärmiselt positiivne asjaolu, et suur hulk ettevõtteid ja seltskondi plaanivad omaalgatuslikke talguid ning et need kenasti ka Eesti koristuskaardile joonistanud. Maailmakoristuspäeva meeskond on aga jätkuvalt õnnelik iga talgule registreeruja üle, kes end www.maailmakoristus.ee veebilehel kirja paneb. “Mida varem seda tehakse, seda parem, sest vaid niimoodi saame me koristusi oluliselt lihtsamini planeerida,” ütles Matvere.

Lisaks möönis ta, et arusaadavalt ei pea kõik inimesed talgupäeva kodulehel registreerimist niivõrd oluliseks. “Meile tegelikult ju meeldivadki tegijad. Need, kes ennekõike lähevad koristama – teevad midagi ära!” Ent siiski paneb ta kõigile koristajatele südamele, et inimesed annaksid oma koristustalgust meile kindlasti teada.

“Me sooviksime teada nii paljudest koristustalgutest, kui vähegi võimalik. Me kogume nii statistikat kui ka huvitavaid lugusid ja põnevaid leide, mida koristuspäev erinevates paikades ohtralt pakub. Just seepärast soovime teada ka eraalgatuslikest  talgutest,” ärgitas Matvere kõiki registreerima. Maailmakoristuspäeva meeskonnale võiks oma koristusaktsioonist teada anda kasvõi e-kirja või telefoni teel (talgud@maailmakoristus.ee; +372 57845599), edastades info koristuse toimumise asukohast ning talgujuhi kontaktandmed. “Me võtame koristajatega laupäeval ühendust, küsime muljeid ja mõtteid,” täpsustas Matvere.

Kuigi Maailmakoristuspäeva koristuskaardile on märgitud üle Eesti pisut enam kui 400 ametlikku koristuspäeva talgut, siis kõik need punktid suure tõenäosusega siiski koristatud ei saa. Ilma talgujuhita ja koristajateta talgut lihtsalt ei toimu. Maailmakoristuspäeva poolt kaardile kantud punktides on võimalik koristamispaika registreerida või talgujuhiks hakata kuni tänase päeva pärastlõunani, hiljem muudetakse ilma osalejate ja talgujuhtideta punktid mitteaktiivseks ning edasi on võimalik liituda vaid nende talgutega, kus on juhid ja koristajad olemas.

Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day  toimub 15. septembril 2018. Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse Eestist. Eesti eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga 150 riiki. Maailmakoristuspäev on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.

#maailmakoristuspäev #viisteistseptember #ev100 #worldcleanupday

Kontaktid: 

Raimo Matvere
Eestvedaja
Teeme Ära! Maailmakoristuspäev Eestis
raimo@letsdoitworld.org
+372 57845599

 

Eger Karuse
Kommunikatsioonijuht
Teeme Ära! Maailmakoristuspäev Eestis
eger.karuse@letsdoitworld.org
+372 5267656 

Kodulehed: 

Eestikeelne: www.maailmakoristus.ee

Rahvusvaheline: www.worldcleanupday.org

Sotsiaalmeedia lingid: 

Eesti: www.facebook.com/maailmakoristuseesti/ 

Rahvusvaheline: www.facebook.com/worldcleanupday2018/

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga